Your Browsing History




Make informed decisions with expert advice. Learn More
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | RMT-AUM.QX1AA.001 |
| Cabinet Color | Black |
| Screen Size | 24" |
|---|---|
| Resolution | 2560 x 1440 (2K) |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Monitor Pixel Density | 0.206mm |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Response Time | 1 ms |
| HDMI | 1 |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| First Listed on Newegg | June 08, 2017 |
|---|