Your Browsing History




| Brand | Agama |
|---|---|
| Name | AiBOT Robotic Vacuum (Black/Silver) |
| Model | AG-CEVC-RC530A |
| Features | A brand new robotic vacuum is now available from AGAMA, RC530A. This is a new generation robotic vacuum which gives you a better choice to clean your surroundings. The RC 530A has a "non-touch" bumper sensor that reduces the chance of running into your furniture. The new motor design reduces noise and is quiet. It also has a docking station that the RC 530A returns to for automatic charging. And don't worry about dust collection because the RC 530A has a huge dust collection capacity up to 320mL. RC 530A is easy to use, just push that power button and it's ready to clean. RC 530A is an intelligent robot vacuum cleaner, for more information, you can contact with your sales representative. Quiet motor Non-touch bumper design Anti cliff function Auto recharging station Multiple cleaning program Huge dust capacity |
|---|
| Operating Time | 60 min +/- 10% |
|---|---|
| Battery | 1500 mA Ni-MH |
| Suction Power | 7W |
| Capacity of Dust Bin | 320 ml |
| Package Contain | Robotic vacuum cleaner Rechargeable battery pack: Ni-MH 1500mA Docking station Dust holder Side Brushes: 2pcs Switching adaptor EU/US adaptor converter Filter: 2pcs Dusting Paper: three sheets Multi-language user's manual |
| Dimensions | 300 D x 76 H mm |
|---|---|
| Weight | 1.8KG (with battery) |
| First Listed on Newegg | December 19, 2012 |
|---|