Your Browsing History






| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | ICONIA |
| Model | B3-A40FHD-K3FX |
| Color | Black |
| Operating System | Android 7.0 Nougat |
|---|
| CPU Type | Cortex A35 |
|---|---|
| Processor Name | 1.50GHz |
| Screen Size | 10.1" |
|---|---|
| Display Features | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Webcam | Yes |
|---|
| Memory | 2GB |
|---|
| WLAN | IEEE 802.11ac |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Other Features | Package Contents: ICONIA B3-A40FHD-K3FX Tablet AC Adapter Tripod Flash Memory Capacity:32 GB |
|---|---|
| Function | Tablet |
| Weight | 1.17 lb |
|---|
| First Listed on Newegg | March 10, 2018 |
|---|