Your Browsing History










| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | S1003-10L5 |
| Part Number | NT.LCQAA.003 |
| Style | Detachable |
| Type | Everyday Value |
| Usage | Consumer |
| Operating System | Windows 10 Home |
|---|
| CPU Type | Intel Atom |
|---|---|
| Processor Name | Intel Atom x5-Z8350 |
| Screen Size | 10.1" |
|---|---|
| Touchscreen | Touch Screen |
| Wide Screen Support | Yes |
| Resolution | 1366 x 768 |
| SSD | 32 GB eMMC |
|---|
| Memory | 2GB |
|---|
| WLAN | 802.11b/g/n Wireless LAN |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | 0.3 MP Front & 2 MP Rear |
|---|
| First Listed on Newegg | July 16, 2019 |
|---|