Your Browsing History








| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | ES1-732-P54M |
| Part Number | NX.GH4AA.003 |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Home |
|---|
| CPU Type | Intel Pentium |
|---|---|
| Processor Name | Intel Pentium N4200 |
| Number of Cores | Quad-core Processor |
| Screen Size | 17.3" |
|---|---|
| Touchscreen | Non-Touch Screen |
| Wide Screen Support | Yes |
| GPU/VPU | Intel HD Graphics 505 |
|---|---|
| Video Memory | Shared system memory |
| Graphic Type | Integrated Card |
| HDD | 500GB |
|---|
| Memory | 4GB |
|---|
| Optical Drive Type | DVD Super Multi |
|---|
| WLAN | 802.11ac Wireless LAN |
|---|---|
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Webcam | Yes |
|---|
| Style | Thin and Light |
|---|---|
| Type | Everyday Value |
| Usage | Consumer |
| Battery | 3-cell Lithium Ion |
|---|
| First Listed on Newegg | June 06, 2017 |
|---|