Your Browsing History

100%







| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | V7-582P-5439 |
| Part Number | NX.MBRAA.007.HU |
| Operating System | Windows 8.1 |
|---|
| CPU Type | Intel Core i5 4th Gen |
|---|---|
| Processor Name | Intel Core i5-4200U |
| Core Name | Haswell |
| Number of Cores | Dual-core Processor |
| Screen Size | 15.6" |
|---|
| HDD | 500GB |
|---|
| Memory | 8GB |
|---|
| Dimensions (W x D x H) | 15.00" x 10.10" x 0.90" |
|---|---|
| Weight | 4.85 lbs. |
| First Listed on Newegg | March 04, 2016 |
|---|