Your Browsing History

100%







| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Series | 110-15ACL Touch |
| Model | 80V7000EUS |
| Color | Black Textured |
| Operating System | Windows 10 Home |
|---|
| CPU Type | AMD A4-Series |
|---|---|
| Processor Name | AMD A4-7210 |
| Screen Size | 15.6" |
|---|---|
| Touchscreen | Touch Screen |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Graphic Type | Integrated Card |
|---|
| HDD | 500GB |
|---|
| Memory | 4GB |
|---|
| Optical Drive Type | DVD-R/W |
|---|
| WLAN | 802.11ac Wireless LAN |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| HDMI | Yes |
|---|
| Webcam | 0.3 MP |
|---|
| Battery | 3 Cell 24Whr |
|---|
| First Listed on Newegg | March 24, 2017 |
|---|