This Combo Includes 2 Items
SAMA Q70 White CPU Liquid Cooler, 360MM Liquid Water AIO CPU Cooler with 2.8" LCD Display, Magnetic Detachable, XT120 Modular Fans LCP Blade, Bonus Stands, 115X, 2011, 1200, 1700, AM4, AM5 AIO Cooler
| Brand |
SAMA |
| Model |
SV02 |
| Color |
Black |
| Supported Motherboards |
ATX, Micro ATX, Mini ITX |
| In/ Out Port |
A Type C, 2x USB 3.0 and HD Audio + Power & Reset Button |
| Drive Bays |
2x 3.5" HDD and 2x 2.5" SSD |
| PCl Expansion Slots |
7 |
| Max. VGA Card |
410mm (16.15") |
| Max. CPU Cooler |
181mm (7.12") |
| Fans |
3 Addressable Fans ( Pre-installed ) |
| Liquid Cooler |
Support 120/240/360/280mm Liquid cooler |
| Product Size |
H17.73" x W9.26" x D17.85" |
| Carton Size |
H19.7" x W11.58"x D19.82" |
| Net weight |
6.3kg ( 13.23lb ) |
| Gross Weight |
7.7kg ( 16.32lb) |
Learn more about the SAMA Q70-White
Model| Brand | SAMA |
|---|
| Model | Q70-White |
|---|
| Part Number | Q70-WHWAYNO3-G |
|---|
| Type | Liquid Cooling System |
|---|
Block| Block Compatibility | Intel&AMD |
|---|
| Block Compatibility - AMD | AMD:AM5/AM4 |
|---|
| Block Compatibility - Intel | Intel:LGA115X/1200/1700/1851/20XX |
|---|
| Block Dim. | 61X55mm |
|---|
| Block Material | copper |
|---|
| Display | Yes |
|---|
Pump| Pump Speed | 2800±10%RPM |
|---|
| Pump Dim. | L92x W101 xH64mm |
|---|
| Pump Bearing | Ceramic |
|---|
| Pump Capacity | ≥1300ml/min |
|---|
| Pump Noise | ≤ 30 db |
|---|
Radiator| Radiator Size | 397*120*27mm |
|---|
| Radiator Material | Aluminum |
|---|
Fan| Fan Dim. | 120*120*25mm |
|---|
| Bearing Type | FDB |
|---|
| Fan RPM | 500-2600RPM |
|---|
| Fan Air Flow | 86 CFM |
|---|
| Fan Noise | 30 dB-A |
|---|
| Fan Connector | 5V 3Pin+4 Pin PWM |
|---|
| Pressure | 3.7mmH2O |
|---|
Tube| Tube Dim. | 380mm |
|---|
| Tube Material | rubber |
|---|
Package Contents| Package Contents | CPU Cooler x1,Intel Backplate x1,AMD Bracket x1,Thermal Paste x1,Case Scresw x12,Thumbscrew x4,AMD Screw x4,LGA1700/1200 Screw x4,LGA20XX Screw x4.User Guide x2.USB-A to USB-C 750mm x1,USB 2.0 to USB-C 750mm x1,Desktop Bracket x1,Fan Bracket x1,salf-tapping Screw x4. |
|---|
Additional Information| First Listed on Newegg | January 14, 2025 |
|---|
Customer Reviews of the SAMA Q70-White
Customer Reviews of the SAMA SV02 Black